Sukcesy

Tworzymy zespół składający się z prawników, doradców finansowych oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy od wielu lat pomagają konsumentom i przedsiębiorcom w najtrudniejszych chwilach.

W naszej pracy potrafimy kierować się zarówno głową, jak i sercem. Dzięki temu współpraca z nami jest nie tylko skuteczna, ale także przyjazna i komfortowa.

Przedstawiamy prawdziwe historie klientów, którzy powierzyli nam swoje sprawy zyskując spokój oraz pełną opiekę prawną.

Nieuczciwy pracodawca

Nasza Klientka, Pani Irena, padła ofiarą mobbingu i nieuczciwości szefowej. Szefowa wymagała bowiem od Naszej Klientki, aby zaciągała ona na jej rzecz pożyczki. Nasza Klientka bała się utraty zatrudnienia z uwagi na posiadanie małego dziecka i godziła się warunki przełożonej. Szefowa oszukiwała Naszą Klientkę, że wszystko samodzielnie spłaci. Kiedy Nasza Klientka w końcu zaczęła upominać się o pieniądze na pokrycie długów, została od razu zwolniona.

Klientka nie miała dowodów na nieuczciwość swojej szefowej. Mimo to, Sąd przychylił się do sporządzonego przez nas wniosku. Pani Irena rozpoczęła życie na nowo i nigdy więcej nie ulegnie nieuczciwemu pracodawcy!

Pożar w firmie i kradzież ładunku

Pan Marcin jest uczciwą osobą, która w kłopoty finansowa popadła bez swojej winy. Pan Marcin prowadził działalność gospodarczą związaną z transportem. W jego życiu spotkało go kolejno kilka pechowych zdarzeń.

Najpierw z jednego z tirów skradziono ładunek o wartości około 48.000,00 euro, a Ubezpieczalnia nie wypłaciła należnego odszkodowania. Straty powodowali również nierzetelni pracownicy, bowiem wyrządzali szkody przy ładunkach, a także popełniali liczne wykroczenia na drogach, jak np. jazda na magnesie – Nasz Klient został za to ukarany mandatem w wysokości około 16.000,00 zł.

Później doszło jednak do kolejnego wydarzenia, które doprowadziło do ostatecznej upadłości Naszego Klienta. Wszystkie cięgniki siodłowe zniszczył nagły pożar, co uniemożliwiło jakiekolwiek dalsze funkcjonowanie firmy.

Pomimo, że Klient nie złożył w ustawowym terminie wniosku o ogłoszenie upadłości gospodarczej, z pomocą Naszej Kancelarii została ogłoszona wobec niego upadłość konsumencka, która objęła wszystkie długi.

Molestowanie przez partnera oraz ciężka choroba

W sprawie naszej kolejnej Klientki, Pani Anity, Sąd nie miał żadnych wątpliwości ogłaszając wobec niej upadłość konsumencką.

Nasza Klientka pracowała w Call Center i jej życie byłoby całkowicie normalne, gdyby nie to, że partner zaczął molestować ją psychicznie – zabraniał jej wychodzić z domu, gdy (jego zdaniem) źle się ona ubrała lub umalowała. Zamykał on wtedy dom i nie wypuszczał Naszej Klientki nawet do pracy. Nasza Klientka ze strachu spełniała wszystkie żądania partnera.

Co gorsze jednak, Klientka jest chora na mukowiscydozę, która jest ciężką, śmiertelną chorobą dziedziczną. Wnioskodawczyni bardzo często przebywała na zwolnieniach lekarskich przez co miała dodatkowe problemy w pracy.

Bezpośrednią przyczyną problemów finansowych Wnioskodawczyni było odejście od byłego partnera po jego kolejnej zdradzie. Wtedy też okazało się, że były partner zaciągnął na działalność gospodarczą zarejestrowaną na Klientkę szereg kredytów i pożyczek. W związku z tym, że działalność nie była prowadzona prawidłowo, popadł on w długi. Były partner straszył też Panią Anitę, że jeżeli do niego nie wróci to będzie miała jeszcze większe problemy z firmą i długami. Po rozstaniu do Naszej Klientki  zaczęły przychodzić listy dotyczące niezapłaconych rachunków za księgowość, Allegro, firmę od profili, ubezpieczenie samochodów, raty kredytów czy ZUS. Po wizycie w Banku okazało się, że część zadłużeń są to debety.

Nasza Klientka postanowiła na dobre rozstać się z przeszłością i z pomocą naszej Kancelarii Sąd ogłosił wobec niej upadłość konsumencką. Teraz Pani Anita może w spokoju zająć się dbaniem o swoje zdrowie.

Upadłość przez fikcyjny ślub

Zdarzeniem, które miało bezpośredni wpływ na popadnięcie Naszego Klienta w zadłużenie było zorganizowanie ślubu, który był pomyłką – związek małżeński Pana Tadeusza po miesiącu się bowiem rozpadł. Nasz Klient rozwiódł się, bo żona miała od ciotki otrzymać dom pod warunkiem, że wyjdzie za mąż. Nasz Klient, gdy dowiedział się o intrydze żony, popadł w depresję, został on bowiem wykorzystany przez żonę do wzbogacenia się.

Nasz Klient kochał żonę, zaciągnął zobowiązania na organizację jej wymarzonego ślubu i wesela. Zobowiązania te miały być spłacane wspólnie z żoną, jednak Nasz Klient ostatecznie musiał spłacać je sam.

Wskutek zaistniałej sytuacji, Nasz Klient znacznie podupadł na zdrowiu psychicznym. Później Nasz Klient zmuszony był do zaciągania zobowiązań na pokrycie kosztów postępowania rozwodowego. Nasz Klient nie wyobrażał sobie bowiem życia z osobą, która go wykorzystała.

Historia Pana Tadeusza to dramat niczym z filmu. Jego problemy nie były jednak wymyślone, ale realne. Na szczęście, z pomocą Naszej Kancelarii Pan Tomasz zamknął niemiły rozdział życia.

Skazanie małżonka na karę więzienia

Znaczne grono Naszych Klientów boryka się z problemami finansowymi w związku z potknięciami i błędami ich partnerów życiowych.

Pani Iwona wychowywała wraz z mężem pięcioro dzieci. Ich życie było spokojne i stabilne, dopóki jej mąż nie spowodował wypadku drogowego przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Mąż Naszej Klientki, który był dotychczas jedynym żywicielem rodziny, został skazany i trafił do więzienia. Klientka i jej dzieci nagle zostały bez środków do życia.

Wnioskodawczyni nie ma możliwości podjęcia pracy zarobkowej, ponieważ musi zajmować się dziećmi. Na opiekunkę jej nie stać. Klientka nie mogła liczyć na pomoc rodziny. Musiała zaciągnąć kilka kredytów i pożyczek, by mieć pieniądze na wykarmienie dzieci.

Na szczęście Sąd, który rozpatrywał  wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej złożony przez Naszą Kancelarię zrozumiał sytuację Pani Iwony i ogłosił jej upadłość.

Przedmioty zakupione na raty, oszustwo przez firmę pożyczkową, choroba płuc

Życie Naszego kolejnego Klienta – Pana Krystiana początkowo układało się prawidłowo. Pan Krystian nie musiał łożyć na utrzymanie domu, gdyż wraz z żoną i córką mieszkał u teściów, którzy zdawali sobie sprawę z ciężkiej sytuacji materialnej rodziny. Rodzina Pana Krystiana starała się żyć bardzo skromnie, ale celem chociaż niewielkiego podwyższenia standardu życia rodziny w 2015 roku Nasz Klient zakupił telefon i inne drobne artykuły RTV AGD na raty.

Wydatki Pana Krystiana zwiększały się wraz z dorastaniem dziecka. Najpoważniejsze problemy finansowe w życiu Naszego Klienta pojawiły się, kiedy został ofiarą oszustwa popełnionego przez firmę pożyczkową, której musiał niespodziewanie zapłacić bardzo wysoką prowizję.

W tym okresie Pan Krystian zapadł również na chorobę płuc. W ciągu kilku lat trzy razy był w Szpitalu. Problemy zdrowotne zaczęło mieć również dziecko naszego Klienta. W wieku sześciu miesięcy dziecko trafiło do Szpitala z bakterią E-coli. W związku z koniecznością wykonywania częstych badań i kupowania leków, sytuacja materialna Pana Krystiana była coraz gorsza.

Nasz Klient w celu uzyskania lepszych zarobków zmienił pracę – zatrudnił się w firmie transportowej. Odsunęło go to od rodziny. W związku z problemami małżeńskimi teściowie wyrzucili Naszego Klienta z domu i kazali mu się wymeldować.

Na szczęcie Sąd upadłościowy zrozumiał sytuację Pana Krystiana i ogłosił wobec niego upadłość konsumencką. Dzięki pomocy Naszej Kancelarii Pan Krystian zgromadził niezbędne dokumenty. Treść sporządzonego przez nas wniosku o upadłość przekonała Sąd do ogłoszenia upadłości. Obecnie Pan Krystian zaczyna nowe życie.

Kredyty i wydatki męża – upadłość Klientki

Życie Pani Nikoli przed pojawieniem się problemów finansowych było całkowicie normalne. Oboje z mężem mieli stabilną pracę i nie mieli żadnych kłopotów finansowych.

Po kilku latach małżeństwa mąż Naszej Klientki zapragnął kupić sobie motocykl i nowy samochód – na ten cel zaciągnął duży kredyt. Mąż Klientki pracował zagranicą, ale postanowił powrócić do Polski i założyć tu działalność gospodarczą. Wtedy, w związku z brakiem regularnych wpływów z pensji oraz zaciągniętym kredytem na auto i motocykl, rodzina utraciła płynność finansową. Niedługo potem Nasza Klientka utraciła pracę, co pogrążyło rodzinę. Firma męża Naszej Klientki nie przynosiła bowiem żadnych zysków.

Po utracie pracy i w związku z pogarszającą się sytuacją rodzinną i finansową, Klientka zachorowała na depresję. Popsuły się całkowicie jej relacje z mężem, gdyż poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie sprowadził on kłopoty na całą rodzinę. Obecnie Klientka jest w trakcie rozwodu i nie pracuje.

Pomimo, że Nasza Klientka i jej mąż nie mieli podpisanej „intercyzy”, udało nam się doprowadzić do ogłoszenia upadłości Pani Nikoli. Obecnie zaczyna ona nowe życie.

 

Chybiona diagnoza

Historia Pani Katarzyny jest przykładem na to, że nawet największe problemy można przezwyciężyć, jeżeli ma się wsparcie uczciwych specjalistów.

U Pani Katarzyny jakiś czas temu lekarz wykrył guzek – pierwotnie został zdiagnozowany jako kaszak. Po kilku latach okazało się, że jest to rak piersi. W związku z tą chybioną diagnozą, runęło życie Naszej Klientki.  Pani Katarzyna przeszła leczenie chemią, radioterapię, mastektomię. Musiała zrezygnować z pracy i przeszła na rentę. Przez dwa lata pobierania renty Nasza Klientka nie mogła podjąć żadnej pracy. Brak emerytury ojca, który zmarł i niska renta Pani Katarzyny powodowały, że popadała ona w kłopoty finansowe, gdyż nie wystarczało jej na leki. Wnioskodawczyni zmuszona była sięgnąć po pierwsze chwilówki, później wpadła w pętlę zadłużenia. Osoby udzielające jej pożyczek wiedziały, że praktycznie nie ma ona zdolności kredytowej, lecz mimo to chętnie pożyczały jej pieniądze.

Sąd zrozumiał wyjątkową sytuację Klientki i ogłosił jej upadłość konsumencką. Stan zdrowia Pani Katarzyny również się poprawia – zaczyna ona życie na nowo.

Utrata pracy i rozwód

Nawet pozornie „normalne” sytuacje życiowe, takie jak utrata pracy czy powszechnie występujące rozwody mogą być przyczyną ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Pani Paulina wraz z mężem żyli w zgodzie, mieli stabilne zatrudnienie, sytuacja materialna pozwalała na zaciąganie zobowiązań finansowych. Po kilku latach małżeństwa mąż Naszej Klientki stracił jednak pracę. Nasza Klientka ze swojej pensji musiała utrzymać całą rodzinę. W miarę możliwości spłacała zobowiązania, ale długi ciągle narastały, bo jej pensja nie wystarczała na pokrywanie pełnych rat. Po pewnym czasie były już mąż Naszej Klientki znalazł zatrudnienie, pracę straciła wtedy jednak Pani Paulina.

Brak stabilności zatrudnienia spowodował spiralę długów i niemożność poradzenia sobie z coraz większymi odsetkami. Problemy finansowe spowodowały, że Nasza Klientka i jej mąż zaczęli się kłócić i obarczać nawzajem winą za zaistniałą sytuację. Sytuacja przerosła małżonków i po pewnym czasie ich małżeństwo się rozpadło.

Nasza Klientka została sama z ciężarem spłaty zadłużeń oraz wychowania dzieci. Wobec problemów finansowych i rozpadu rodziny jej stan psychiczny był coraz gorszy – Pani Paulina popadła w depresję.

Klientce udało się jednak podjąć decyzję o złożeniu za pośrednictwem Naszej Kancelarii wniosku o upadłość konsumencką, który został przez Sąd zaakceptowany.

 

Rozwód z żoną przyczyną upadłości

Przed pojawieniem się problemów finansowych, życie Pana Kamila wyglądało zwyczajnie. Był zatrudniony na umowę o pracę. Było go stać na godne życie i utrzymanie rodziny. Dochody Pana Kamila pozwalały na spłatę zaciągniętych na remont domu zobowiązań.

Bezpośrednim zdarzeniem, które miało wpływ na sytuację finansową Naszego Klienta, było rozstanie z żoną. Rozstanie to spowodowało konieczność zmiany pracy i miejsca zamieszkania. Z miesiąca na miesiąc Panu Kamilowi było coraz ciężej spłacać swoje zobowiązania. Do koniecznych wydatków doszły alimenty na syna, czynsz za wynajmowane mieszkanie, stałe opłaty za media, jedzenie i ubrania, gdyż wyprowadzając się, Pan Kamil nie zabrał od żony żadnych wartościowych rzeczy. Pan Kamil nie mógł liczyć na pomoc rodziny. Rodzice Naszego Klienta już nie żyli, z rodzeństwem nie utrzymywał dobrych kontaktów, a współmałżonka nie interesowała się jego problemami finansowymi.

Pan Kamil zdał sobie sprawę, że w kraju nie jest w stanie zarobić na swoje zobowiązania i wyjechał do pracy za granicę. Niestety, ostatecznie nie dostał pracy za granicą i wrócił do kraju po 10 dniach. Po powrocie miał duże trudności ze znalezieniem pracy.  Pan Kamil pracował dorywczo jako pomocnik budowlany. Pan Kamil nie widział sensu zawierania ugód z wierzycielami, gdyż nie miał stałego dochodu i nie był w stanie zadeklarować terminowych wpłat.

Przeciwko Panu Kamilowi toczyło się kilka postępowań egzekucyjnych. Pan Kamil mieszkał w 16 metrowej kawalerce bez okien, przerobionej po pomieszczeniu gospodarczym, bardzo zawilgoconej. Wtedy też Nasz Klient zachorował za RZS (reumatoidalne zapalenia stawów) oraz POCHP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc – krztusiec). Na stałe przyjmuje teraz drogie leki, bez których niemożliwe byłoby codziennie funkcjonowanie.

Dzięki pomocy Naszej Kancelarii Pan Kamil obecnie staje na nogi. Po ogłoszonej upadłości konsumenckiej przestały do niego dzwonić firmy windykacyjne oraz ustały postępowania komornicze. Spłaca swoje zobowiązania, jednakże w dogodnej dla niego miesięcznej racie ustalonej z sądem i syndykiem.